Poradnik

Czy drzwi drewniane to dobry wybór, czy nie będą się odkształcać ?

Wybór drzwi wewnętrznych to decyzja na lata. Warto byłoby, aby drzwi poza aspektami wizualnymi posiadały również takie walory jak trwałość oraz funkcjonalność.

więcej...

 

Jak poprawnie podać stronę drzwi drewnianych

Ten z pozoru błahy problem okazuje się często nie laga wyzwaniem dla kupujących drzwi wewnętrzne. Najprostszym sposobem na poprawne podanie strony drzwi wewnętrznych, to ustawienie się naprzeciw drzwi od strony zawiasowej (tak aby widzieć zawiasy drzwiowe). Jeżeli zawiasy są po prawej stronie, to są to drzwi „prawe”, jeżeli po lewej stronie, to są to drzwi „lewe”.

 

Sposób otwierania – do wewnątrz czy na zewnątrz ?

Sposób otwierania drzwi ma istotne znaczenie zarówno z punktu widzenia wygody ich użytkowania, jak również miejsca jakie potrzebujemy na ich otwarcie. Warto, zanim podejmie się decyzję o wyborze drzwi, dokładnie zaplanować sposób aranżacji pomieszczeń. Najczęściej drzwi pokojowe otwierane są do wewnątrz pomieszczenia, natomiast drzwi łazienkowe na zewnątrz, tj. do korytarza.

 

Drzwi typowe – co to takiego ? A co jeśli mój otwór drzwiowy nie pasuje do tych wymiarów ?

Część producentów ma określone typowe wymiary swoich drzwi. Niestety standardy poszczególnych producentów różnią się od siebie, co jest nie lada problemem dla kupującego. Do tego dochodzi jeszcze problem różnych otworów drzwiowych w poszczególnych budynkach, a nawet poszczególnych pomieszczeniach w mieszkaniu.

więcej...

 

Zawiasy wierzchnie, czy ukryte ?

Wielu z nas na co dzień nie zwraca uwagi na detale, takie jak zawiasy drzwiowe. Jednak przy wyborze nowych drzwi wewnętrznych jest to jedno z kluczowych pytań. Co uzyskamy dzięki zawiasom ukrytym? Czym się różnią od tych widocznych?

więcej...

 
 
1 2
 
 
wykonane przez: derwi.pl
wyślij