Poradnik

Zawiasy wierzchnie, czy ukryte ?

Wielu z nas na co dzień nie zwraca uwagi na detale, takie jak zawiasy drzwiowe. Jednak przy wyborze nowych drzwi wewnętrznych jest to jedno z kluczowych pytań. Co uzyskamy dzięki zawiasom ukrytym? Czym się różnią od tych widocznych?

Przede wszystkim chodzi tu o aspekt estetyczny, wizualny.

Zawiasy kryte, to nowoczesne i nieco droższe rozwiązanie stosowane w drzwiach bezprzylgowych. Zawiasy są ukryte w opasce maskującej, która licuje się ze skrzydłem drzwiowym. Uzyskujemy dzięki temu efekt jednej, zlicowanej płaszczyzny. Samo skrzydło także różni się od typowego skrzydła przylgowego stosowanego w systemie zawiasów wierzchnich. Skrzydło bezprzylgowe, jak sama nazwa wskazuje, nie posiada przylgi („felca”) - jest idealnie prostokątne.

Poza estetyką drzwi wewnętrzne w wersji bezprzylgowej, dzięki użyciu najwyższej klasy zawiasów krytych, cechuje bardzo wysoka niezawodność, kąt otwarcia do 180 stopni oraz możliwość regulacji w 3 płaszczyznach.

Zawiasy wierzchnie, to klasyczne rozwiązanie stosowane w drzwiach przylgowych oparte na widocznych zawiasach czopowych także z możliwością regulacji w 3 płaszczyznach. Drzwi wewnętrzne Ronkowski są wykonywane w obu systemach, tj. zarówno przylgowym jak i bezprzylgowym.

powrót

 
 
wykonane przez: derwi.pl
wyślij