Ciekawostki

Jak powstała Fabryka Okien i Drzwi "Ronkowski" S.A.

Jak powstała Fabryka Okien i Drzwi "Ronkowski" S.A.

Życie jest pomysłodawcą, a stolarka zawsze mnie interesowała. Pracowałem w spółdzielni meblowej. W latach 80-tych w firmie zaczęły zachodzić zmiany, z których wywnioskowałem, że zabraknie tam dla mnie miejsca.

Posiadałem wiedzę i doświadczenie, ponieważ byłem głównym technologiem. Postanowiłem coś zrobić, żeby dostosować się do zapowiadanych zmian i w trudnych warunkach rozpocząłem działanie na własną rękę. Działamy od 1982 roku. Zaczynaliśmy od produkcji drewnianych drzwi wewnętrznych, które obecnie są jednymi z najwyżej ocenianych pod względem jakościowym wyrobów w swej branży. W 2000 roku do naszej oferty doszły także okna drewniane, produkowane już w najnowszej technologii. Nasze okna są obecnie montowane w wielu budynkach zarówno jedno- jak i wielorodzinnych na terenie całej Polski.

Kilka lat temu rozszerzyliśmy naszą produkcję o część ogrodową, tj. altanki, domki grillowe, drewutnie itp. Te wyroby przeznaczone są jednak na eksport do takich krajów jak Wielka Brytania oraz Dania.

Dzięki intensywnemu rozwojowi nie tylko technologii produkcji, ale również struktur organizacyjnych od 2010 roku udało nam się z sukcesem zmienić formę prawną naszej firmy na Spółkę Akcyjną. Obecnie pełna nazwa firmy brzmi "Ronkowski" Fabryka Okien i Drzwi S.A.

powrót

 
 
wykonane przez: derwi.pl
wyślij