Nowości

System Tilt First

System TiltFirst („uchylanie przed otwieraniem”).

Wychodząc na przeciw istniejącym zagrożeniom, proponujemy Państwu okna do pokoju dziecięcego z zabezpieczeniem przed niepowołanym otwarciem, dzięki któremu każde okno można zabezpieczyć przed otwarciem przez dzieci.
Rozwiązanie to gwarantuje dzieciom bezpieczeństwo, a jednocześnie umożliwia wietrzenie pomieszczenia.

Okna otwierają nasz dom na świat – i tym samym są też dla naszych małych odkrywców, którzy nie mają świadomości istniejących zagrożeń. O nieszczęście jednak nietrudno. Niekiedy wystarczy, że zajęty zabawą w swoim pokoju maluch usłyszy z zewnątrz głos nawołującego go kolegi z piaskownicy. Zaciekawione dziecko podchodzi do okna i nawet jeśli klamka znajduje się poza jego zasięgiem, to podstawia sobie krzesełko. Z taką pomocą każde dziecko potrafi otworzyć okno i wychylić się na zewnątrz. Następstwa takiej zabawy mogą być bardzo niebezpieczne.

Mechanizm zabezpieczający działa dzięki zastosowaniu opracowanej przez Roto technologii „TiltFirst”. Skrzydło okna po przekręceniu klamki o 90° przechodzi do pozycji uchylenia. Klamka z kluczykiem nie pozwala na przejście skrzydła z pozycji uchylenia do otwarcia. Dopiero przekręcenie klucza zwalnia blokadę i umożliwia ustawienie klamki w położeniu pionowym (do góry) oraz otwarcie okna. Ponowne przejście do pozycji uchylenia automatycznie uaktywnia blokadę.

Wietrzenie bez ryzyka. Bez względu na to, czy okno jest zamknięte, czy też uchylone – otworzyć może je jedynie posiadacz klucza, którego najlepiej nie udostępniać dzieciom. Każdy może bez klucza uchylić okno, ale nie może go otworzyć. Rozwiązanie to gwarantuje dzieciom bezpieczeństwo, a jednocześnie umożliwia wietrzenie pomieszczenia.

Więcej informacji na stronie www.tajemniceokienne.pl.

powrót

 
 
wykonane przez: derwi.pl
wyślij